Ландшафтне проектування

Щоб зробити сучасний ландшафтний дизайн будь-якої ділянки, треба комплекно та відповідально підходити до роботи над проектом. Ми Вам покажемо основні етапи його створення на прикладі приватної ділянки, площею 16 соток. 

Проектування складається з трьох етапів:

1. Передпроектний етап.

2. Ландшафтне проектування.

3. Складання кошторису на роботи з ландшафтного будівництва.

Ціни скачати

 

Передпроектний етап

 Спочатку треба досконало вивчити ділянку, де буде майбутній сад. В першу чергу проводять обміри меж ділянки,а також заміряються всі існуючі будівлі на ділянці, проводиться вертикальна зйомка території. На підставі цих даних складається обмірювальні креслення. та топографічний план. Якщо на ділянці є насадження, вони також наносяться на план ділянки, і одночасно обстежуються на наявність хвороб і шкідників, а також фіксується їх вік, загальний стан і декоративність. На цьому ж етапі робиться фотографування ділянки, збір даних про повітряних потоках і розміщення ділянки відносно сторін світу, робиться забір ґрунту на аналіз, і якщо є необхідність, змиритися глибина залягання грунтових вод.

 

 

  Ландшафтне проектування

На підставі зібраних даних про ділянку та побажань Замовника дизайнер приступає до другого етапу - ландшафтного проектування. На стадії робочого проектування виконуються інженерні креслення: розбовочні креслення доріжок і майданчиків, інженерні пропозиції щодо встановлення підпірних стінок, бордюрів, пандусів, а також водних об'єктів. Фахівці з дренажних систем можуть запропонувати розробити план поверхневого та підземного водовідведення ділянки з кошторисами на необхідні матеріали та схеми їх монтажу.

Після затвердження схеми доріжок приступаєм до етапу розробки дендрологічного та посадкового креслення. Ці креслення розробляються з урахуванням побажання Замовника та функціонального зонування території. На них показують ботанічну назву виду рослин (латинею), кількість рослин, відстань між рослинами при посадці. 

За бажанням Замовника розробляється схема мульчуючих матеріалів та розбивочне креслення по влаштуванню рулонного газону. Покриття з мульчі (соснова кора, фарбована деревна щепа, мармурова крихта) на клумбах запобігає швидкому проростанню бур'янів, швидкій втраті вологи з грунту та загалом додає висадженим рослинним композиціям завершеного та яскравішого вигляду. До пректу може входити схема розташування з підбором типу освітлювальних приладів та підбору декоративних МАФів.

  

 Завершальним етапом є створення візуалізації на основі затверджених схеми доріжок, посадкових та дедрологічних планів, схеми мульчуючих матеріалів. 

У вартість проекту входить складання кошторису на роботи з ландшафтного будівництва. Він розділяється окремо на:

- кошторис посадкового матеріалу, із зазначенням параметрів рослини (її висота, об'єм кому);

- кошторис на допоміжні матеріали (спеціалізовані субстрати, добрива, укривні матеріали, мульчуючі метеріали та інш.)

- кошторис на роботи по благоустрою території (роботи по підкотовці території під озеленення, земляні та плувальні роботи, висадка рослин та влаштування газону).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пошук по сайту