Пошук по сайту


Анна

Анна

Ландшафтна Майстерня «Пан Тюльпан» з 2001 року виконує проектні та підрядні роботи з благоустрою та озеленення територій. В арсеналі Майстерні більше 600 дизайнерських проектів благоустрою та озеленення територій. У їх числі приватні ділянки, міські парки та сквери, великі паркові території готельно-ресторанних комплексів, а саме: сквер біля міської ради у м. Кропивницькому, сквер біля педагогічного університету в обласному центрі, клумби по вул. Велика Перспективна, навпроти обласної державної адміністрації. Паркові композиції на території садиби-музею І.К. Карпенка-Карого «Хутір Надія», та багато інших робіт. Створення спортивних споруд з природним трав'яним покриттям. У складі підрозділу працюють фахівці, які мають вищу профільну освіту та значний досвід роботи: ландшафтні дизайнери, інженери садово- паркового господарства, агрономи, садівники. За роки роботи ми виготовили сотні дизайнерських проектів з дотриманням діючих стандартів. При цьому, ми не тільки виконуємо проектні роботи, але і забеспечуємо реалізацію проекту декоративними рослинами. Наша компанія є прямим імпортером декоративних рослин з кращих європейських та українських розсадників.

На честь святкування свого Дня Народження Майстерня з радістю дарує подарунки шанувальникам ландшафтного дизайну!! 

П'ятниця, 27 березня 2020 09:17

Ранкова кава 12.03.202 р

У гостях "Ранкової кави". Відео дивіться за посиланням :https://www.youtube.com/watch?v=HGXXbhU8qwc

Понеділок, 02 березня 2020 17:23

Газон ранньою весною

Зима - дуже важкий час для трав. Промерзлий, насичений вологою грунт в прикореневій зоні, погана зима, призводять до того, що ми можемо спостерігати плями на газоні, що свідчить про розвиток хвороб. Для того, щоб газон тішив око смарагдовою зеленню, бажано потурбуватися про нього ранньою весною. Грибкові захворювання газонних трав - дуже серйозна проблема. Збудники захворювання найсильніше вражають трави при температурі 0 +4 С°, пригнічуючись тільки з настанням тепла. Ознакою хвороби є поява покритих рожевою або білою " пліснявою" плям, які поступово зливаються. Усередині плям, трави гинуть. На жаль, уражені ділянки дерну врятувати практично не можливо. Проте розвиток хвороби зупиняють дієві препарати від хвороб. Пам'ятайте, що лікувальна і профілактична доза значно відрізняються одна від одної. Профілактична доза препарату становить 20 мл/10 л води на 1 сотку газону. У той же час якщо хвороба вже вразила трави, зупинити розвиток іі зможе тільки значно більша доза препарату 100 мл/10 л води, на 1 сотку газону. Крім того, необхідно враховувати оптимальні температури обробітку, нижче і вище яких лікування трав буде не дієвим. Так, для більшості препаратів, температура повітря не повинна бути нижче 4 -6 С°, а для деяких мінімальна температура, при якій препарат дієвий може становити +15 С°. Допомогти дерну відновитиси також допоможе комплекс робіт. Раною весною слід виконати скарифікацію і аерацію газону. Обов'язковою весняною процедурою є піскування газонної трави. Пісок, проникаючи в ґрунт, покращує її дренаж. Траву, для швидкого відновлення після аерації, обробляють розчином гуматів. Наприклад гумат калія. Обприскування трав стимуляторами поєднують з позакореневою підгодівлею весняними добривами. Одночасне внесення стимулятора, добрив та мікроелементів насичує газонну траву необхідними добривами для активного зростання.

 

Якщо сніг розтанув рано, настав час починати обрізку плодових дерев - найбільш клопітка робота цього періоду. Садівники початківці  з боязні нанести деревам шкоди, залишають їх  весною без обрізки.  Деревам необхідна  обрізка , щоб вони мали змогу  сформувати міцну, стійку крону.

Обрізка регулює  зростання, плодоносіння та збільшує  життєдіяльність дерев. Існує  два види  обрізання дерев - укорочення та проріджування. Вкорочення полягає в тому, що окремі гілки, пагони  не видаляють, а тільки зрізують їх кінцівки. Вкорочення бувають  сильні, помірні  та  слабкі.  Сильна - коли видаляють дві третини пагонів  або гілок, помірне -  коли зрізують приблизно  половину гілки або  пагона, та слабке – коли видаляють третю частину пагона.

Проріджування. Зрізують біля основи, не залишаючи шпильок, слабких, що переплітаються, пошкоджених, хворих  та  зламаних пагонів, або гілок. Завдання проріджування полягає  в наданні потрібних параметрів кроні і оптимального  освітлення  на всіх ділянках  дерева. У загущеній кроні менш закладається плодових бруньок та більше ушкоджуються грибними хворобами плоди. Проріджування покращує  світловий і повітряний режим  в середині крони, що підвищує довговічність рослини. Гілки, що утворюють розвилки, проріджують в першу чергу, обрізуючи "на кільце". Площина зрізу має бути паралельна напливу основи гілки.

 

Після зрізу товстих  гілок (діаметром понад 2 см), поверхню  необхідно зачистити гострим садовим ножем та замазати садовим варом. Проріджування кільчатих  регулює  наростання плодової деревини. Вирізують кільчатки старі та слабкі з короткими плодовими сумками. Лише при помірній кількості кільчатої дерева яблуні та груші добре ростуть і дають високу врожайність.

 

Формування крони у молодих дерев яблунь та груш. У такому віці обрізан ня проводять для того, щоб допомогти сформувати достатню кількість скелетних розгалужень, розмістити їх в просторі так, щоб кожна гілка могла розвиватися в сприятливих умовах освітлення, обростати плодовими утвореннями. Дерева яблуні і груші, сформовані по розріджено, - ярусній системі, до моменту посадки мають 34 сильних бічних гілки, спрямовані в різні боки. Обрізання проводиться, починаючи з першого року після посадки. Посаджені дерева мають укорочену кореневу систему, між тим надземна частина зберігається повністю.    Природно, що така коренева система не в змозі забезпечити харчуванням і водою надземну частину, тому гілки крони укорочують на 1/3 довжину  у саджанців, що мають пагони не більше 60 см, і на половину у більш швидкорослих. Слабкі і нижні гілки укорочують менш, швидкорослі та  верхні - більше. Основний провідник обрізують так, щоб його кінець був вищий за рівень скелетних гілок на 30-40 см.  Якщо  крона має більше чотирьох гілок,  доцільніше буде  вирізати зайві гілки і трохи укоротити ті, що залишилися. Обрізання слід проводити до розпускання бруньки. 

У перший рік на укорочених скелетних гілках зазвичай розвивається 2-3 пагона, з яких верхні залишають в якості провідників, а нижні прищипують над 4-5 листочками для перетворення їх на плодові гілочки. Потім  впродовж 5-6 років укорочують усі основні гілки крони, але не більш ніж на 1/4 довжини приросту з тим, щоб сприяти створенню лише 2-3 сильніших бічних розгалужень скелетного і напівскелетного типу і дещо посилити розвиток обростаючих гілочок в нижніх частинах приростів. У міру зростання дерева закладають другий ярус основних скелетних гілок на центральному провіднику. Для цього відбирають найбільш сильні гілки, що відходять від ствола під кутом не менш 45°.  При цьому треба старатися, щоб гілки другого ярусу розташовувалися розріджено (для нижніх - 40 см, для верхніх - 20 см) в проміжках між гілками першого ярусу. Щорічно можна закладати по 1-2 гілки. Гілки другого порядку на основних скелетних суччях першого ярусу закладають одночасно з другим ярусом суччя першого порядку, але на відстані 35-40 см від стовбура, а від першої до другої гілки - 15-25 см. 

Обрізання кісточкових дерев. У кісточкових квіткові бруньки,  дають тільки квіти які розташовані з боків пагона. При сильній обрізці, вкорочені  або проріджуванні великі рани загоюються  дуже повільно або зовсім не загоюються,і це шкодить дереву.

 У плодоносних дерев сливи та вишні з віком приріст слабшає. Це спричиняє за собою оголення гілок та падіння врожайності. Щоб викликати відновлення сильніших приростів, необхідно застосовувати обрізку та догляд за деревом.

Під час  обрізки слід пам’ятати, що  вона послаблює  загальну силу розвитку молодих дерев. Сильне вкорочення - надає ріст великої кількості пагонів на дереві, вони загущують крону. Сильне укорочення віддаляє початок плодоносіння, сприяючи затягуванню росту до пізньої осені, що знижує морозостійкість дерева.

Обрізка абрикоси. Крона абрикоси без втручання часто дуже загущується. При цьому внутрішні гілки її, не отримуючи достатнього світла, відмирають. Обрізка дерев надає змогу - забезпечити щорічне плодоносіння та утворення нових плодових гілок замість застарілих, поломаних і пошкоджених  хворобами та шкідниками, завдяки слабкому проріджуванню гілок і легкого вкорочення молодого приросту. При послабленні приросту (менше 30 см) для утворення нових ростових та вкорочених плодових гілочок потрібна сильна  обрізка. Старі дерева омолоджують сильним вкороченням основних гілок до здорових нижче розташованих бічних. При такому омолоджуванні обов'язково слід вносити велику кількість органічних та мінеральних добрив.

При проріджуванні крони щорічно видаляють сухі, хворі та пошкоджені гілки, а також торішні плоди - джерело зараження саду хворобами та шкідниками.

 Обробіток ран після обрізки. Обрізавши та зачистивши гострим ножем поверхню зрізів (завтовшки 2 см), необхідно їх ретельно покрити садовим варом або іншими ізолюючими матеріалами. Хороший вар зберігає поверхневі тканини рани від підсихання, не допускає проникнення туди шкідливих мікроорганізмів, сприяє швидкому загоєнню та затягуванню ран калюсом. 

                                                                                                                                       

П'ятниця, 03 січня 2020 15:22

З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Нехай Різдво у Вашу хату
Принесе Радості багато,
Розбудить приспані Надії,
Зерном і Щастям Вас засіє,
Зігріє сонцем та любов’ю
І подарує Вам Здоров’я!
З Різдвом Христовим!

 

ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець
Сторінка 1 із 21